Menu

Czarny Kot cdn...

Codzienność niecodziennie

31.

k0t000

DSC_08941DSC_08881

Taki piękny zachód słońca,  ale ziąb jak w lutym.  

30.

k0t000

W tym roku na tarasie będą trawy. Póki co jest zimno i sadzonki kiepsko rosną, więc zdjęcia jeszcze poczekają. Kupiłam trawę niebieską, czerwoną i czarną. Mam papirusa darowanego przez wójka. Wygląda na to, że się przyjął i będzie z niego pożytek. Jest zimnozielony, a to gwarantuje mi zieleń w zimie. Róże i miskant przeżyły zimę i nieśmiało startują. Potrzebne jest tylko słońce. Czekamy na prawdziwą wiosnę. Nie będę bawiła się w miętę. W zeszłym sezonie wyrosła co prawda pięknie, ale stałą się siedliskiem mszyc i żadne zabiegi z mojej strony nie były w tym temacie skuteczne. Nie chcę chemii na tarasie, zwłaszcza, że kicia bardzo lubi werandowanie i boję się, że może się otruć. I tyle. Szkoda, że pogoda nie dopisuje. 

 

29.

k0t000

DSC_0791

 Działo się dużo i mało. Byliśmy na wakacjach w Grecji i to nie był dobry czas. Po raz pierwszy w życiu odliczałam dni do końca pobytu. Gdybyśmy byli sami z pewnością wrócilibyśmy wcześniej, a tak... męczyłam się i odliczałam dni do wyjazdu. Nigdy więcej nie pojadę na takie zadupie. Mam za mało urlopu i przyjemności w życiu, żeby eksperymentować i potem żałować. Wróciłam zmęczona i stłamszona. 

Sezon tarasowy dobiegł końca. Bardzo żałuję i czekam do wiosny. Kot jest niepocieszony, bo przecież tak wspaniale było wylegiwać się na ciepłym tarasie do późnej nocy. Jak widać wyleguje się teraz pod kwiatkami domowymi. Nie zdawałam sobie sprawy, że sezon wegetacyjny jest tak krótki. Pierwszy rok tarasowania sporo mnie nauczył, więc w przyszłym roku nie będę nic odkładać na potem. Potem nie ma racji bytu w naszej szerokości geograficznej. Planuję same trawy. Są piękne, nie wymagają wiele zachodu i trwają pomimo zimna i deszczu.

Mieszkanie mam prawie wykończone. Planujemy jeszcze zdjęcia na ścianach, ale okazało się, że wybór jest kosmicznie trudny. Podobnie jak wybór ramek. Póki co nie ma zdjęć i pewnie jakiś czas minie zanim podejmę temat.

Jutro znowu goście.

Brakuje mi słońca i przestrzeni, jaką w lecie daje nasza okolica. Teraz po pracy nie chce się wyjść, leje, jest zimno i szybko ciemno. Nie lubię.    

© Czarny Kot cdn...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci